Františkovy Lázně

Františkovy Lázně se nachází v Karlovarském kraji, kousek od města Cheb v západních Čechách. Kolem lázní je krásná příroda, rozsáhlé parky, nádherné historické stavby. Františkovy Lázně náleží k tzv. Západočeskému lázeňskému trojúhelníku, kam patří Mariánské Lázně, Karlovy Vary a Františkovy Lázně.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Františkovy Lázně:


Tip: Pro vyhledávání lázeňských pobytů můžete použít také vyhledávací formulář, který se nachází v pravém sloupci těchto stránek. Zde si můžete nastavit požadovaný termín a další parametry.


zlatá rybkaChcete-li něco originálního, doporučujeme vám objednat si zážitek v těchto lázních u Zlaté rybky. Ideální také jako dárek pro vaše blízké!
>> FRANTIŠKOVY LÁZNĚ – KOMPLETNÍ NABÍDKA <<


Františkovy lázně – historie

Z roku 1502 pochází první písemné zmínky o minerálních pramenech. Roku 1793 byly Františkovy Lázně založeny jako Ves císaře Františka. V tomtéž roce se začala stavět první lázeňská budova Loimann-Badehaus, tedy Tři lilie. Roku 1807 došlo k přejmenování obce Ves císaře Františka na Lázně císaře Františka. Největší rozkvět lázní byl před první světovou válkou. Po druhé světové válce byly Františkovy Lázně znárodněny. 19. a 20. století bylo pro lázně vrcholovým obdobím. Františkovy Lázně mají nyní velkou návštěvnost.

Přírodní léčivé zdroje ve Františkovýh lázních

Mezi přírodní léčivé zdroje patří hlavně minerální vody, pak léčebný plyn a sirnoželezitá slatina. Nejstarší z minerálních pramenů je Františkův pramen, pak je tu pramen Luisin, Studený pramen a Studené vřídlo, Solný a Luční pramen, Prameny Glauber III., Glauber IV. a Kostelní, Pramen Natálie a Amerika. Celkem se zde nachází 20 léčivých pramenů. Jejich teplota se pohybuje v rozmezí od 9 do 11 °C. Prameny jsou využívány k pitné kúře, uhličitým koupelím, irigaci a inhalaci. Slatina se užívá k slatinným zábalům, slatinným koupelím a na slatinné tampony. Léčebný plyn se zase využívá pro suché plynové sedavé koupele, k plynovým injekcím a ke gynekologickým plynovým koupelím. Léčí se zde onemocnění pohybového aparátu, onemocnění srdce a cév, gynekologická onemocnění, hlavně neplodnost a stavy po onkologických onemocněních.

Volný čas

Ve volném čase mohou hosté navštívit Městské muzeum s archeologickými nálezy a sbírkou minerálů, pseudogotickou Podivnou rozhlednu z roku 1906, kostel Povýšení svatého Kříže, kostel svatého Jakuba, evangelický kostel svatého Petra a Pavla, pravoslavný kostel svaté Olgy, vyhlídku Zámeček, hrad Loket sopku Komorní Hůrka, která je nejmladší ve střední Evropě, Motýlí dům v Žirovicích, tedy muzeum se sbírkou motýlů, románský Hrad Seeberg, rezervaci SOOS, kde se nachází rašeliniště a slatiniště a původně renesanční Zámek Kynžvart, později barokně upraven. Nachází se tu také mnoho tras jak pro cyklisty, tak pro pěší turisty.

Ke každoročně pořádaným společenským akcím řadíme zahájení lázeňské sezóny, městský jarmark, silvestrovský program u fontány, Straussův festival a soutěž historických vozidel. Pro návštěvníky lázní jsou přichystány různé koncerty, odborné a zájmové přednášky, představení pantomimy, módní přehlídky nebo taneční večery.

Další informace

Ubytování poskytují například lázeňský dům Praha a Luna, hotel Bohemia, Reza, Imperial, Tři lilie, Savoy, Goethe, Belvedere a další.

Z významných hostů navštívili Františkovy Lázně spisovatel Johann Wolfgang Goethe, rakouský císař František I., kníže Metternich, skladatel Ludwig van Beethoven, Johann Strauss, spisovatelka Božena Němcová, Vítězslav Nezval, spisovatel Franz Kafka, prezidenti Václav Havel a Václav Klaus a rodák malíř a grafik August Brömse.

V aquaforu najdete tři vnitřní a tři venkovní bazény s vodními atrakcemi, whirlpooly, tobogán, vodní skluzavky, vodní jeskyně, vodní stěnovou masáž, vzduchové masážní lavice, vzduchovou perličku, vřídla, vzduchovou trubková lehátka, saunu, zahrajete si venkovní plážový volejbal, je zde také dětské venkovní hřiště a občerstvení.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain