Lázně Bechyně

Lázně Bechyně jsou jedněmi z nejstarších lázní v Čechách. Leží v Jihočeském kraji v údolí řeky Lužnice, přibližně 20 km od historického města Tábor. Léčba rašelinou se tu užívala již v 16. století. V roce 1728 byly objeveny minerální prameny. Roku 1730 byla postavena první lázeňská budova Libušiných lázní. V roce 1730 se objevila první písemná zmínka o lázních. Podle pověsti Bechyni založila kněžna Libuše. Město bylo nazýváno provincia Bechin. Několikrát byla Bechyně vypálena a obsazena Tábority. Lázně léčí už skoro 300 let.


zlatá rybkaChcete-li něco originálního, doporučujeme vám objednat si zážitek v těchto lázních u Zlaté rybky. Ideální také jako dárek pro vaše blízké!
>> LÁZNĚ BECHYNĚ – KOMPLETNÍ NABÍDKA <<


Klienti se mohou ubytovat v pěti lázeňských domech – Libuše, Šárka, Jana, Božena a lázeňský dům Olga. V lázeňském domě Olga probíhají všechny lázeňské procedury. V pokojích jsou moderně vybavené dvoulůžkové pokoje, ale také dvoulůžkové apartmány s ložnicí, šatnou, obývacím pokojem, s telefonem, ledničkou, TV a koupelnou s vanou.

Léčba v lázních Bechyně

Lázně léčí hlavně artritidy, artrózy, Bechtěrevovu chorobu, metabolická onemocnění s postižením kloubů, bolesti šlach a svalů, kožní onemocnění, předoperační a pooperační stavy nebo osteoporózu. Přírodním léčivým zdrojem je slatina z rašeliniště v Komárovských blatech. K ideálním podmínkám pro léčbu se řadí i velmi příznivé klima této oblasti. K základním službám v Lázních patří pedikúra, kosmetika, kadeřnictví, praní a žehlení prádla, prodej suvenýrů, denního tisku a časopisů, dovoz a odvoz zavazadel, taneční a zábavné večery, výlety, exkurze, kulturní akce, pronájem salónků pro soukromé a firemní akce. Zahrajete si i stolní tenis, petanque, volejbal, nohejbal, badminton, kulečník, vyzkoušíte aquaaerobik a k dispozici je knihovna a půjčovna kol.

Mezi lázeňské léčebné procedury patří slatinné, perličkové a přísadové koupele, slatinné, medové a čokoládové zábaly, podvodní, klasické, relaxační, antistresové a aromatické masáže, masáže lávovými kameny, mořskými lasturami, fyzioterapie, mechanoterapie, elektroléčba, parafin, suché uhličité koupele, plynové injekce, ruční i přístrojová lymfodrenáž, vodoléčba, aplikace oxidu uhličitého, plavání a léčebný tělocvik v bazénu, skupinový nebo individuální léčebný tělocvik, aquaaerobik, baňkování, inhalace, finská a parní sauna, solárium, nordic walking.

Lázně Bechyně poskytují také relaxační a wellness pobyty. Nabízí možnost romantických pobytů pro dva, wellness víkendy pro ženy, velikonoční pobyty a mnoho dalších. Tyto pobyty jsou zaměřeny například na regeneraci organismu nebo redukci váhy a další. K dispozici je osobní asistent.

Lázně Bechyně – volný čas

Ve městě a okolí je široké spektrum možností, jak využít svůj čas. Turistika, cykloturistika, rybaření, tenis, jízda na koni, půjčovna lodí, golf, městské koupaliště, kino, bowling, městský stadion, chráněné území Černická obora s barokním zámkem rodu Paarů. Paarové rozšířili zámecký komplex a vytvořili anglický park. Oboru nechal postavit český šlechtic z rodu Rožmberků, Petr Vok, v 16. století. Z pamětihodností se dá navštívit zámek Bechyně, gotický klášter Bechyně, který patřil řádu františkánů, kostel sv. Michala, který nechal postavit Jan Norbert ze Šternberka, dnes převážně barokní kostel sv. Matěje s vyhlídkou, most Bechyňská duha nad řekou Lužnice, železniční dráha Elinka na trase Tábor- Bechyně, židovský hřbitov a synagoga, Dobronice se zříceninou hradu ze 14. století a gotickým kostelem Panny Marie, Stádlec s renesančním zámkem z 15. století, na kterém strávil svá poslední léta vynálezce František Křižík, Vlastiboř a Borkovice s ložisky rašeliny. Milovníky umění potěší Alšova jihočeská galerie, mezinárodní muzeum keramiky, muzeum Vladimíra Preclíka, Městské muzeum, Hasičské muzeum, Muzeum turistiky v Bechyni a galerie U Hrocha.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde