Lázně Karlova Studánka

Lázně Karlova Studánka se nacházejí v nádherné jesenické přírodě v Moravskoslezském kraji, v údolí řeky Bílá Opava. Úplně první zmínky o léčivých pramenech pocházejí z 18. století. Lázně Karlova Studánka založil roku 1780 Maxmilián II. František, nejmladší syn Marie Terezie. Dnešní název Karlova Studánka dostaly lázně v roce 1803. Název Karlova Studánka získaly podle habsburského vojevůdce Karla, který jako první evropský válečník porazil slavného Napoleona v bitvě u Aspern roku 1809.

Aktuální nabídka pobytů:

Léčba a léčebné procedury v lázních

Je zde prokázán nejčistší vzduch ve Střední Evropě, proto je Karlova Studánka vhodným místem zejména pro léčbu onemocnění dýchacích cest. Čisté a léčivé ovzduší je způsobeno horami a lesními komplexy, které se nacházejí v širém okolí. Léčí se tu hlavně pacienti s chronickými záněty hrdla, dutin, hlasivek, nosu, průdušek, plic a astmatici. Karlova Studánka je skvělé místo i pro léčení onkologických nemocí, pro léčbu vysokého krevního tlaku nebo onemocnění cév, poruch zažívacího traktu a psychosomatických nemocí. Navíc se zde také léčí kloubní a páteřní problémy.

K přírodním léčivým zdrojům patří minerální voda a přírodní oxid uhličitý. Přírodní minerální voda obsahuje kyselinu uhličitou a metakřemičitou. Tato minerální voda slouží k přípravě uhličitých koupelí a rašelinových zábalů, k inhalaci a k pití. Minerálních pramenů se v Karlově Studánce nachází celkem osm. Některé z nich jsou pojmenovány po známých osobnostech- například pramen Maxmilián, který je pojmenovaný po Maxmiliánu, synovi Marie Terezie. Maxmilián nařídil prohledat okolí obce a našel tak právě tyto léčivé prameny.

Ubytování

Pro ubytování hostů léčebných lázní Karlova Studánka je tu sedm lázeňských domů. Ubytování pro hosty je možno v 1 nebo 2 lůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, telefonem a TV. Některé domy mají Internet. Pro hosty lázní je volně přístupný internet v kavárně Letní lázně. Jsou zde budovy pro ubytování jako například lázeňská vila Eugen a vila Vlasta, lázeňský objekt Pošta, Opava, U Lesa, Slezský dům a hlavní lázeňská budova Libuše.

Volný čas

Ve volném čase pacientů a návštěvníků je k dispozici solná jeskyně, Vacu Well, Vibrosauna a bazén se slanou teplou vodou, která má 32°C – 34°C. Bazén má tři šíjové chrliče, které jsou určené k masáži krční páteře, různě vysoko posazené trysky a nástěnné zábradlí sloužící k masáži zad, pánve, trupu a končetin. Dále jsou zde whirpooly, ve kterých se pravidelně mění barevně svítící dno, finská sauna, solární louka nebo tepidarium. Pod vodní hladinou jsou umístěna příjemná perličková lehátka a perličkové lavice zajišťující dokonalou relaxaci. Dopoledne je bazén bez atrakcí určen pouze pro léčbu pacientů, odpoledne a večer je přístupný se všemi atrakcemi pro pacienty i návštěvníky lázní Karlova Studánka. Komplex nabízí masáže- ať už klasické nebo reflexní. Z dalších procedur stojí za zmínku parafínové zábaly nebo plynové injekce.

Okolí Karlovy Studánky je ideální jak pro pěší výlety, tak pro cykloturistiku. Za návštěvu určitě stojí Velké Losiny, Dlouhé Stráně, Rešovské vodopády, Ramzová, hrad Sovinec nebo zámek Hradec nad Moravicí. Pokud je nepříznivé počasí, je zde možnost si zahrát v areálu lázní kulečník, ping-pong, stolní fotbal, šipky, petangue nebo třeba různé společenské hry. Pro návštěvníky lázní je k dispozici celý rok tělocvična a fitcentrum Orlík. V létě mohou hosté využít také tenisové kurty, které v zimě slouží jako kluziště. V zimním období nám Karlova Studánka může nabídnout lyžařské vleky a běžecké tratě. 100 m nad dolním parkovištěm v obci Karlova Studánka je vlek dlouhý 300 m. U tohoto vleku je možnost večerního lyžování od 18.00 do 21.00 hod. Dále 6 km od lázní je lyžařské středisko Ovčárna, kde se nachází 5 vleků s různou náročností. Je zde mnoho způsobů, jak krásně a příjemně využít svůj volný čas.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich