Lázně Karlovy Vary

Karlovy Vary mají více než 600 let lázeňské tradice. Je to největší lázeňské město v České republice, ležící v západních Čechách. Lázně Karlovy Vary prosluly díky Becherovce, porcelánu Moritz Zdekauer, karlovarským oplatkám, Moserovu křišťálu, minerální vodě Mattoni a Mezinárodnímu filmovému festivalu.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Last minute Lázně Karlovy Vary:


Tip: Pro vyhledávání lázeňských pobytů můžete použít také vyhledávací formulář, který se nachází v pravém sloupci těchto stránek. Zde si můžete nastavit požadovaný termín a další parametry.


zlatá rybkaChcete-li něco originálního, doporučujeme vám objednat si zážitek v těchto lázních u Zlaté rybky. Ideální také jako dárek pro vaše blízké!
>> LÁZNĚ KARLOVY VARY – KOMPLETNÍ NABÍDKA <<


Lázně Karlovy Vary – základní informace

Město založil roku 1358 český král a římský císař Karel IV. Jedna z prvních historicky zaznamenaných léčebných kůr pochází ze 14. století – Karel IV. si koupal své nemocné nohy v jednom z mnoha karlovarských pramenů. Doktor David Becher zdokonalil pitnou kůru léčivých pramenů. 18. a 19. století znamenalo pro město Karlovy Vary doslova zlaté časy.

V Karlových Varech je 79 léčivých pramenů. Hadí pramen, Sadový pramen, Pramen Svoboda, Pramen Skalní, Pramen Libuše, Pramen Kníže Václava I., Pramen Rusalka, Pramen Tržní, Pramen Karla IV., Vřídlo. Ve městě je pět kolonád- Sadová kolonáda, Mlýnská kolonáda, Tržní kolonáda, Zámecká kolonáda a Vřídelní kolonáda.

Mezi významné osobnosti Karlových Varů můžeme zařadit podnikatele Heinricha Mattoni, profesora, fyzika a spisovatele Františka Běhounka, zakladatele skláren Moser Ludwiga Mosera, chemika a fyzika Johanna Josefa Loschmidta, herce a zároveň prezidenta Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiřího Bartošku nebo doktora Davida Bechera.

Lázně Karlovy Vary – léčebné procedury

V lázních se specializují na onemocnění zažívacího ústrojí, poruchy látkové výměny, diabetes, obezita, paradontózu, choroby pohybového ústrojí, nemoci jater, slinivky, žlučníku a žlučových cest, stavy po onkologických nemocích a na neurologická onemocnění. Pacienti přijíždí do lázní kvůli ambulantní léčbě, komplexní lázeňské léčbě a příspěvkové lázeňské léčbě. K lázeňským léčebným procedurám patří koupele (koupele přísadové, vířivé koupele, minerální koupele, slatinné koupele), tzv. „Becherova pitná kůra„, ke které je využíváno 13 minerálních pramenů, kůra H2O (parní lázeň, sauna, koupel nohou, skotské střiky), masáže (vodní masáž, reflexní masáž chodidel, reflexní masáž, lymfodrenáž, klasická masáž), elektromagneto terapie (elektroléčba, magnetoterapie), světloléčba (laserová terapie, solux, horské slunce, biolampa), léčba teplem (parafín, slatinné obklady), léčebný tělocvik, vodní gymnastika, kryoterapie, oxygenoterapie, inhalace, ultrazvuk, floating nebo střevní výplach.

Volný čas

Ze sportovních a odpočinkových aktivit je k dispozici golfové hřiště, závodiště Karlovy Vary, koupaliště Rolava, kryté bazény v Balneocentru MERCEDES, venkovní bazén v hotelu Thermal, tenisové kurty, bowling a adrenalinové sporty, jako jsou parašutistické tandemové seskoky nebo třeba bungee jumping. Každoročně se ve městě pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který je velmi oblíbený.

Z okolních památek a zajímavých míst navštivte rozhlednu Diana, Goethovu vyhlídku, vyhlídku Karla IV., skála se sochou kamzíka Jelení skok, kopec a vyhlídku Tři kříže, kostel sv. Jakuba Většího, kostel sv. Michaela, kapli Panny Marie Einsiedelnské, pseudogotický anglikánský kostel sv. Lukáše, pohřební kapli Sasko-Lauenburských vévodů, Dalovice s novorenesančním zámkem, římskokatolický kostel sv. Máří Magdaleny, kapli Panny Marie Těšitelky, Doubskou horu nebo pomník německého básníka Theodora Körnera. Dále Svatošské skály, Loket nad Ohří, poutní místo Andělskou horu, obec Boží Dar, kde se nachází snad nejoblíbenější lyžařské středisko, hvězdárnu Hůrky a město Ostrov nad Ohří s radnicí a se zámkem, ve kterém je galerie umění.

Další informace

Ubytování hostům nabízí lázeňský dům Tosca, Luxury SPA & Wellness hotel Prezident, Grandhotel Pupp, hotel Carlsbad Plaza, Parkhotel Richmond, Wellness hotel Jean de Carro, Spa a wellness hotel Ambiente. Lázně Karlovy Vary nabízí jak klasické lázeňské pobyty, tak i relaxační a wellness pobyty, víkendové, svatební a romantické pobyty.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain