Lázně Lednice

Lázně Lednice leží na jižní Moravě, kousek od Břeclavi. Nachází se v malebném Lednicko – valtickém areálu. Před mnoha miliony lety se zde nacházelo moře. Jeho pozůstatky tu však zůstaly až do dnes. Tyto lázně jsou nejmladšími v České republice. Provoz byl zahájen teprve od roku 2007.

Léčebné procedury v lázních

Nejdůležitějším léčivým přírodním zdrojem v této oblasti je jodobromová minerální voda. Ta byla objevena při hydrogeologických průzkumech. Jodobromová minerální voda léčí pohybové ústrojí, neurologické nemoci, nemoci oběhového systému, gynekologické potíže a popáleniny. Čisté ovzduší jihomoravské přírody bude také působit skvěle na pacienty s dýchacím onemocněním.

V lázeňském domě Perla je hostům poskytnuto ubytování ve vybavených dvoulůžkových pokojích s vlastním balkónem, televizí, lednicí, telefonem a koupelnou. Dům Perla je v blízkosti překrásné zámecké zahrady. Hostům lázní je k dispozici restaurace, kavárna, internetový koutek, dvě tělocvičny s klimatizací, fitcentrum, sauna, bazén s vířivkou a s protiproudem. Pro ubytované hosty lázní Lednice je bazén po dobu pobytu zdarma.

Lázeňské balneocentrum poskytuje různé procedury – vodoléčbu, cvičení, koupele (perličková, bylinná, rašelinová, květinová, medová, brusinková), inhalace, solární louku, ultrazvuk, masáže, elektroléčbu, lymfodrenáž a pohybovou terapii. Můžete vyzkoušet například masáž horkými mušlemi, která je zejména pro pacienty mající potíže se zády a šíjí, spánkem a koncentrací, reflexní, čokoládovou, masáž horkým voskem dle znamení zvěrokruhu, což má skvělý účinek na psychiku, havajskou, thajskou, podvodní, marockou masáž, která Vaše tělo osvobodí od stresu, uvolňující indonéskou Bali masáž či kokosovou kúru, působící proti únavě.

Přírodním léčivým zdrojem v lázních je jodobromový minerální pramen. Je to pozůstatek třetihorní mořské vody. Třetihorní moře se nachází pod povrchem země a je hluboko asi 1250 metrů. Během léčby se vypařuje jód do vzduchu, a tak se obohacuje mikroklima o jod. Mikroklima svým vysokým obsahem jódu připomíná přímořské oblasti. Při koupeli dojde ke vstřebání jodu inhalací, kůží a sliznicemi. Koupel má také účinek regenerační a omlazující. Celková teplota lázně je 37°C. Jodobromová minerální voda je z vrtu v Charvatské Nové Vsi.

Volnočasové aktivity

V Lednicko-valtickém areálu se nachází vzácné a krásné pamětihodnosti, které nám připomenou dobu minulých století. Lednicko-valtický areál je nazýván také „Zahradou Evropy“. V roce 1996 se Lednicko-valtický areál zapsal na seznam památek UNESCO. Z památek, které se tu nachází, můžeme jmenovat zámek Lednice, zámecký skleník, minaret, neboli Tureckou věž vysokou 60 metrů, kterou nechal postavit lichtenštejnský kníže Alois Josef I., Janohrad, dříve plnící úlohu loveckého zámečku, který svým vzhledem připomíná středověkou zříceninu, ale ve skutečnosti byla tato stavba postavena v 19. století, Apollonův chrám, Rendez-vous z roku 1812, zvaný Dianin chrám, který byl postaven na pokyn Jana I. z Lichtenštejna, zámeček Belveder, různé turistické trasy a cyklotrasy, největší moravský rybník Nesyt s dalšími rybníky nazvanými Hlohovecký, Prostřední, Mlýnský, Zámecký a Podzámecký rybník. Vyzkoušet byste jistě měli také romantické plavby zámeckým parkem či projížďky na koních. V areálu lázní je navíc tenisový kurt, fotbalové hřiště a kuželky. V zimě lze využít lyžařského vleku v Němčičkách. V areálu lázní je možnost zapůjčení kol. Lednicko-valtický areál a celý jihomoravský kraj je ráj pro milovníky vína. Vinařské stezky protíná mnoho cyklotras. Každoročně je zde pořádáno Lázeňské vinobraní, slavnosti Martinská husička a mnoho dalších kulturních událostí.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich