Lázně Libverda

Lázně Libverda se nachází v okolí Jizerských hor nedaleko od města Hejnice. Obec Libverda leží v nadmořské výšce 424 m. Do obce zasahuje Národní přírodní rezervace „Jizerskohorské bučiny“ a přírodní památka „Klečovitě na Smrku“. Lázně jsou bývalým šlechtickým sídlem Clam-Gallasů. Okolo lázní jsou smíšené lesy. Libverdou protéká Libverdský potok. Německé jméno Liebverde znamená v překladu „líbezný ostrůvek uprostřed bažin“.První zmínka o obci je z roku 1381. Tehdy se ještě obec nazývala Lybenwerde a k jejím obyvatelům patřili hlavně pastýři. Vznik lázní je spojen se šlechtickou rodinou Clam-Gallasů, která získala roku 1636 Frýdlantské panství. Získala jej od císaře Ferdinanda II. Kristián Filip z tohoto rodu začal se stavbou lázní. O léčivosti pramenů informoval v roce 1601 slezský lékař Caspar Schwenkfeld. V roce 1785 byl objeven pramen nazvaný „Stahlbrunn“. Potom byly objeveny také prameny Mariin, Vilemínin, Josefínin, Eduardův, Bierbon a Hubertův. Prameny Kyselka a Nový vrt byly vyvrtány až roku 1952.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Last minute Lázně Libverda:

Léčebné procedury v lázních

Léčivé minerální prameny, které jsou hydrogenuhličitanohořečnatého typu, byly objeveny ve 14. Století. Léčivých účinků využíval například saský kurfiřt August I., Bohuslav Hasištejnský z Lobkovic, humanistický básník a prozaik nebo Albrecht z Valdštejna, český vojevůdce a politik. Základem je Libverdská kyselka, obsahující oxid uhličitý. Právě oxid uhličitý, který ovlivňuje krevní oběh. Ubytování nabízí hotel Nový dům, penzion Labská, hotel Inn, penzion Frýdlant nebo penzion Haná. V lázních je hodně památkově chráněných domů, které pocházejí z let 1800 až 1816.

Lázně Libverda léčí onemocnění srdce, cév a krevního oběhu a onemocnění pohybového aparátu, poruchy látkové výměny, zejména cukrovku, poruchy neurotické, duševní a psychosomatické.

V roce 2008 se otevřelo nové Wellness centrum, kde probíhají zábaly v banánových listech, čokoládové a medové zábaly nebo třeba thajské masáže. Užívá se zde vodoléčebné procedury (přísadové koupele, podvodní masáž, střídavá nožní koupel, skotský střik, vířivá lázeň, hydromasážní koupel, uhličitá koupel, tepelné procedury (parafango- kombinace ztvrdlého mořského bahna s aplikací parafínu, parafínový nátěr, rašelinový obklad, solux, kryoterapie, pohybová terapie, manuální techniky (reflexní, klasická masáž), elektroléčebné procedury (ultrazvuk, laser, diadynamické proudy, biostimulace, biolampa, vakuová terapie, plynové injekce, eletrospánek, oxygenoterapie, Inhalace, whirlpool, sauna, bazén.

Volný čas

V areálu lázní jsou návštěvníkům k dispozici tenisové kurty, minigolfové hřiště, rehabilitační bazén, fitcentrum nebo kulečník. Najde se zde také mnoho krásných míst pro turistiku či cykloturistiku. Lázně Libverda poskytují hostům také informační služby, kulturní program, koncerty, taneční večery, výlety do okolí, vstupenky na kulturní a společenské akce, informace o lázních, hotelovém ubytování, léčebných pobytech, léčebných procedurách, zajišťuje prohlídku lázní, hlídání dětí, zprostředkování pronájmu aut nebo také transfery.

Výlet si můžete udělat do výletní restaurace Obří sud, na koupaliště Hejnice, koupaliště Raspenava, hrad a renesanční zámek Frýdlant, do mechanického betlému ve Frýdlantu, jehož stavitelem je Gustav Simon, na rozhlednu na Smrku, Paličník, ski areál Ještěd, větrný mlýn v Jindřichovicích pod Smrkem, do Liberce, kde můžete navštívit botanickou zahradu, ZOO, Liberecký zámek, v němž se nachází největší evropská výstava skleněných výrobků, vyhlídkovou věž, Severočeské muzeum, plavecký bazén, Centrum Babylon. Potom se zde nachází Bozkovské dolomitové jeskyně, vyhaslá sopka Bukovec, zámek Sychrov, vodní nádrž Mšeno, vodopády, a pro zimní radovánky lyžařská trať Jizerská magistrála, ski areál Bedřichov, lyžařské středisko Severák a ski areál Josefův Důl.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich