Lázně Luhačovice

Lázně Luhačovice se nacházejí na jižní Moravě. Toto lázeňské město patří do Chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat. Leží v nadmořské výšce 250 m. Okolí se celkově nazývá Luhačovické Zálesí. Právě lázně Luhačovice jsou na Moravě nejnavštěvovanějšími lázněmi. Co do velikosti jsou čtvrtými největšími lázněmi v České republice. Lázně Luhačovice poskytují dokonalý odpočinek nejen tělu, ale i duši. Je to ideální místo pro odpočinek, zábavu a léčbu zároveň.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Last minute Lázně Luhačovice:


Tip: Pro vyhledávání lázeňských pobytů můžete použít také vyhledávací formulář, který se nachází v pravém sloupci těchto stránek. Zde si můžete nastavit požadovaný termín a další parametry.


zlatá rybkaChcete-li něco originálního, doporučujeme vám objednat si zážitek v těchto lázních u Zlaté rybky. Ideální také jako dárek pro vaše blízké!
>> LÁZNĚ LUHAČOVICE – KOMPLETNÍ NABÍDKA <<


První písemné zmínky o Luhačovicích a okolí jsou už z roku 1140, což dokazují archeologické nálezy v Oboře u Luhačovic. Luhačovice pak od počátku 17. Století patřily rodu Serenyijů. Patřily jim až do roku 1945. Tvrdí se, že Serenyiové byli uherským šlechtickým rodem. Tento rod nechal v Pozlovicích, jehož součástí je i hrobka rodu Serényiů, ZOO Lešnou, zámek Buchlovice, Čertovy skály, pojmenovat prameny, o kterých zjistil, že mají léčivé účinky.

Léčebné procedury v lázních Luhačovice

Lázně poskytují léčbu poruch pohybového, dýchacího, trávicího, oběhového ústrojí a dokonce léčí onkologické nemoci. Lázeňská léčba využívá léčivých minerálních vod k procedurám inhalace, koupele v přírodní minerální vodě a pouze pro pitný režim. Dále užívá vodoléčebné procedury, kam patří například perličková koupel, vířivá lázeň, skotský střik nebo parní lázeň. Odreagovat se můžete u klasické, reflexní a podvodní masáže, elektroléčbou, speciálními terapiemi, ke kterým náleží parafinový obklad, plynové injekce, magnetoterapie, saunu a pohybovou léčbu.

Lázně Luhačovice nabízejí 14 hydrogen-uhličitano-chlorido-sodných-jodových minerálních pramenů. Jejich teplota se pohybuje v rozmezí 10 až 14°C. Prameny obsahují hodně minerálních látek, a proto jsou právě luhačovické prameny považovány za jedny z nejlepších a nejúčinnějších pramenů v Evropě. Minerální prameny mají velmi široké využití. Jsou užívány k pití, inhalačním procedurám a k minerálním koupelím. Nejznámějšími prameny jsou například Vincentka, Aloiska, Ottovka, Amandka, Pramen sv. Josefa a Pramen Dr. Šťastného. Navíc tyto prameny jsou volně přístupné veřejnosti. Nejstarším pramenem je Amandka.

Luhačovice proslavil výborný československý architekt a památkář Dušan Jurkovič. Pak je z této oblasti známý například Dr. Pavol Blaho a Cyril Holuby. Lázně často navštěvoval populární skladatel Leoš Janáček. Nejvíce trávil ozdravné pobyty v Augustiniánském domě, kde napsal Lišku Bystroušku a slavnou Glagolskou mši. Právě v Luhačovicích prožíval skladatel vrchol své tvorby.

Lázně Luhačovice – volný čas

Lázně Luhačovice a jejich okolí nabízejí mnoho možností, jak využít svůj volný čas, ať už aktivně nebo jen kvůli odpočinku. Luhačovice jsou krásným místem třeba právě k procházkám po nádherných luhačovických parcích a kolonádách. Okolí Luhačovic je velmi atraktivní a je zde mnoho hezkých a zajímavých míst vhodných pro vaši návštěvu. V příležitosti letních slunečných a horkých dnů můžete navštívit například Městské koupaliště, Luhačovickou přehradu nebo Jezírko lásky. Jezírko lásky je menší přehradní nádrž. Podle pověstí je nutné namočit v jezírku levý ukazováček, pak vám to přinese štěstí v lásce. Dále je možnost navštívit Slovanské mohyly, kostel Sv. Martina hrad Buchlov nebo Baťův kanál, který je velmi oblíbený díky výletním plavbám. Okolí Luhačovic je jako stvořené pro různé výlety. Luhačovice také lákají návštěvníky k posezení v kavárně či cukrárně. Pohádková příroda je rovněž vhodná k turistice či cykloturistice. Můžete si zde zahrát tenis, kuželky, squash, minigolf nebo bowling. Každý rok se v Luhačovicích koná hudební festival Janáček a Luhačovice nebo přehlídka Divadelní Luhačovice. Jistě každý si zde najde zábavu přímo pro něj.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde