Lázně Mšené

Lázně leží u obce Mšené v okrese Litoměřice. Nachází se v údolí Mšenského potoka. Přírodními léčebnými zdroji jsou slatina a přírodní minerální voda. Lázně Mšené byly založeny v roce 1796. Ředitel panských majetků František Pavikovský začal se stavbou lázní. Chráněnou kulturní památkou je secesní pavilon Dvorana od českého architekta Jana Letzela. V 18. století byla minerální voda užívána zdejšími myslivci, kteří zjistili její léčivé účinky a začal ji používat i lékař pan MUDr. Bayer. Prameny se nazývají Karlův a Rosina studna. K léčbě pacientů se využívá hlavně slatina.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Last minute Lázně Mšené:


Tip: Pro vyhledávání lázeňských pobytů můžete použít také vyhledávací formulář, který se nachází v pravém sloupci těchto stránek. Zde si můžete nastavit požadovaný termín a další parametry.

K ubytování je v areálu šest lázeňských domů- Praděd, Říp, Vítkov, Blaník, Kyselka, Slovanka a penzion Natálie. Jsou v nich jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s vlastní sprchou, WC, telefonem. Můžete si také zapůjčit televizi.

Lázně Mšené a léčba

V lázních léčí nemoci pohybového ústrojí, záněty nervů, pooperační stavy, funkční onemocnění páteře, obezitu, ploténkové syndromy, nemoci z povolání, osteoporózu a kořenové syndromy.
K léčebným prostředkům užívaným v lázních patří slatinné zábaly vodní koupele přísadové, perličkové koupele, podvodní masáže, elektroléčba, parafinové zábaly, klasické masáže, skotské střiky, rehabilitace, léčebný tělocvik, kryoterapie, reflexní terapie, plynové injekce, baňkové masáže, uhličitá koupel, peloidní zábaly, solux, ultrazvuk, magnetoterapie, plavání, diadynamické proudy, interferenční proudy a Träbertovy proudy.

Ve wellness centru najdete solárium, saunu, masáže, kadeřnictví, pedikúru, manikúru, kosmetiku a posilovnu. K wellness procedurám řadíme koupel se solí z Mrtvého moře, konopný peeling s rašelinoz, lymfodrenáž, zábal z mořského bahna, zábal z mořských řas, vulkanpack, medovou masáž, čínskou tlakovou masáž, anticelulitidovou ozónovou masáž, thajskou masáž, kryogenní masku na nohy, havajskou masáž lávovými kameny a vířivou lázeň.

Asi 600 m od lázeňského areálu se staví nové relaxační a sportovní centrum nazvané Relax Club. V Relax clubu je tenisový kurt, volejbalové hřiště a lehkoatletické hřiště. V areálu lázní je ze sportovních aktivit k dispozici například kulečník, tenis, ruské kuželky, cyklistika a turistika do krásného a historického okolí, petanque, také si můžete zarybařit v areálu lázeňského parku nebo v okolí. Je zde navíc možnost zapůjčení sportovního náčiní a jízdních kol. V lázeňském parku se nachází rybník a fontána. Lázně také pro své návštěvníky připravují různé společenské večery, taneční zábavy, sportovní a vzdělávací programy nebo výlety do okolí, které jistě dokážou zaujmout.

Lázně Mšené – volný čas

Na výlet si můžete zajet na gotický vodní hrad v Budyni nad Ohří, který byl majetkem šlechtického rodu Zajíců, hrad Házmburk postavený roku 1250 Lichtemburky, s kterým je spojeno mnoho pověstí, které inspirovaly v jejich dílech například Karla Hynka Máchu, Svatopluka Čecha nebo Emila Fillu, dále v České republice nejníže položená Kratochvílova rozhledna, státní zámek Libochovice, v jehož přízemí je expozice věnovaná životu a dílu Jana Evangelisty Purkyně, který se na zámku narodil, hora Říp s rotundou sv. Jiří, obec Peruc s Boženinou studánkou, Oldřichovým dubem, s kterými souvisí různé pověsti, a s kostelem sv. Petra a Pavla pocházející z roku 1725, původně renesanční zámek Peruc, barokní zámek Ploskovice, tehdy letní sídlo Anny Marie Františky z rodu sasko-laurenburského, CHKO České středohoří, Loupežnická jeskyně a chrám v Panenském Týnci. Pamětihodností, které Vás zaujmou a stojí za Vaši návštěvu je zde mnoho.

Do lázní je možno jet na relaxační pobyty, léčebné pobyty, pobyty pro seniory a relaxační víkendy. Určitě si každý vybere podle toho, co má rád. Lázně uspokojí nepochybně také i náročnější klientelu.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich