Lázně Poděbrady

Poděbrady jsou malebným lázeňským městem ve Středních Čechách v Polabské nížině. Lázně i město mají velmi bohatou historii. Poděbrady patří k nejteplejším místům v České republice kvůli své nadmořské výšce 190 m. Nachází se přibližně 50 km od našeho hlavního města Prahy. Lázně obléhají lužní lesy a rozlehlé parky. Od roku 1908 jsou Lázně Poděbrady největší a nejvyhlášenější lázeňskou společností ve Středních Čechách. Poděbrady vznikly v roce 1224 podle osady nazývané „pode brodem“. Ve městě se nachází gotický hrad ze 13. století, kde dříve vládli nejvýznamnější čeští panovníci, jimiž byli Přemysl Otakar II., Rudolf II., Marie Terezie a Jiří z Poděbrad. V 17. století vznikly v Poděbradech malé lázně nazývané „železité lázničky“. Nejdůležitější byl ale rok 1905. V tomto roce byl na nádvoří zámku nalezen minerální pramen, u kterého byly zjištěny léčivé účinky. Pramen byl nalezen při hledání pitné vody.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Last minute Lázně Poděbrady:


Tip: Pro vyhledávání lázeňských pobytů můžete použít také vyhledávací formulář, který se nachází v pravém sloupci těchto stránek. Zde si můžete nastavit požadovaný termín a další parametry.


zlatá rybkaChcete-li něco originálního, doporučujeme vám objednat si zážitek v těchto lázních u Zlaté rybky. Ideální také jako dárek pro vaše blízké!
>> LÁZNĚ PODĚBRADY – KOMPLETNÍ NABÍDKA <<


Lázně Poděbrady navštívily mnohé významné osobnosti nebo zde také žily či studovaly. Byly jimi například známé osoby jako dr. Tomáš Garrigue Masaryk, dr. Edvard Beneš, dr. Karel Kramář, prezident Václav Havel, vynálezce František Křižík, spisovatelé František Halas, Stanislav Kostka Neuman, Franz Kafka, režisér Miloš Forman, Ema Destinová, Růžena Nasková, Vlasta Burian, Helena Růžičková a další. Lázně navštěvují také zahraniční hosté, hlavně z Německa a Ruska.

Léčba a procedury v lázních Poděbrady

Lázně Poděbrady léčí onemocnění kardiovaskulárního systému, například vysoký krevní tlak, léčí také pohybový aparát a poruchy látkové výměny.

Z procedur vyzkoušejte třeba medovou koupel, podvodní masáž, cvičení. Perličkovou koupel, uhličitou koupel, mořskou masáž, reflexní masáž, lymfatickou, thajskou masáž, lávové kameny, medovou masáž, karamelovou masáž, čokoládovou masáž, karamelový zábal, detoxikační zábal, bahenní zábal, infrasaunu, vibrosaunu, Vacu Well, solnou jeskyni, použití kamenné soli a soli z Mrtvého moře za účelem rehabilitace, prevence a ochrany zdraví. Nordic Walking, solárium, inhalaci nebo oxygenoterapii. V hotelu Bellevue je vybudováno balneocentrum. Do hotelu Bellevue je navíc přiváděna přírodní minerální voda nazvaná Poděbradka. Ta je používána k léčebným koupelím a k pití.

Lázně Poděbrady – další informace a volný čas

Návštěvníkům je k dispozici ubytování ve vybavených hotelech LIBENSKÝ, BELLEVUE, LIBUŠE, ZIMNÍ LÁZNĚ a ve spa hotelu ZÁMEČEK. Zdejší in-line stezka dlouhá 16 km jistě potěší milovníky bruslení. Stezka rýsuje břeh řeky Labe. Okolí dále nabízí vhodné prostředí pro cykloturistiku, turistiku, jízdu na koních, wallyball, nohejbal, minigolf, squash, střelectví, tenis, je zde relaxační bazén v areálu Zimní lázně a areál také nabízí fitness, kadeřnictví, manikúru, pedikúru, kosmetiku, saunu. Během roku se ve městě také odehrávají různé zajímavé kulturní i sportovní události.

K návštěvě je Vám k dispozici zámek Hrádek u Nechanic, v minulosti sídlo hraběcího rodu Harrachů, romantický zámek Loučeň, barokní Karlova Koruna nebo barokní zámek Dětenice, kde je i vyhlášený pivovar, skanzen v Přerově nad Labem, město havířů Kutná Hora, muzeum historických vozidel, automobilka Škoda Mladá Boleslav, Jičín a Prachovské skály, ZOO Chleby, botanická zahrada Botanicus Ostrá, pomník Jiřího z Poděbrad, Mariánský sloup, květinové hodiny, kostel Povýšení svatého Kříže a hydroelektrárna se zdymadlem, galerie Ludvíka Kuby, což byl místní malíř a sběratel slovanských písní, přírodní rezervace Libický luh, tedy přírodní lužní les, můžete se projet na výletní lodi Král Jiří Poděbrady, zkusit vyhlídkový vláček Poděbrady projížďky kočárem, procházky kolem Labe, koupání v písečných jezerech nebo Tankodrom Milovice.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich