Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou lemují kopce Maleník a Hůrka, jejich krásným údolím protéká řeka Bečva. Lázně Teplice nad Bečvou leží v geomorfologickém celku Moravská brána. Nachází se přibližně 40 km od Olomouce. Tyto lázně jsou jedny z nejstarších na Moravě. Mají jedinečný léčivý zdroj- alkalickou zemitou kyselku. Ta se užívá k různým koupelím. U zrodu lázní stojí Jan Kropáč z Nevědomí, který nechal roku 1553 postavit kamennou nádrž, kam tekly minerální prameny. Patřil k slezskému panskému rodu. Rod si své jméno zvolil podle hradu Nevědomí. Ten se nachází nedaleko Rybniku s erbem, kde byly tři zkřížené kropáče zakončené stříbrnou čepelí v modrém poli. V roce 1711 se začala stavět první budova nynějších lázní. Ve 20. století byly dokázány léčivé účinky zdejších pramenů. To znamenalo pro lázně obrovský rozvoj. Teplice nad Bečvou získaly statut lázní v roce 1957.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Lázně Teplice nad Bečvou:


Tip: Pro vyhledávání lázeňských pobytů můžete použít také vyhledávací formulář, který se nachází v pravém sloupci těchto stránek. Zde si můžete nastavit požadovaný termín a další parametry.


zlatá rybkaChcete-li něco originálního, doporučujeme vám objednat si zážitek v těchto lázních u Zlaté rybky. Ideální také jako dárek pro vaše blízké!
>> LÁZNĚ TEPLICE NAD BEČVOU – KOMPLETNÍ NABÍDKA <<


V lázních Teplice nad Bečvou je k dispozici hodně možností pro relaxaci. Je zde kadeřnictví, pedikúra, manikúra, zahrajete si tenis, minigolf, kuželky, stolní tenis, šachy, můžete si přečíst knihy v místní knihovně, a také se tu konají různé kulturní akce, které určitě stojí za to navštívit a pobavit se u nich. Je tu také možnost nordic walkingu, kulečníku, relaxace v bazénu, solária a fitcentra. V lázních je solná inhalační jeskyně Saltika. Mikroklima je zde ze solí z Mrtvého moře, z himálajských solných krystalů, jodo-bromové soli z Polska a solankových vodopádů. Pobyt v jeskyních je ideální prevencí proti astmatu, alergiím, snížení funkce štítné žlázy, nervovým potížím (neurózy, stres, vyčerpanost), kožním onemocněním (lupénka, ekzémy, akné) a poruchám trávení.
Lázně Teplice nad Bečvou

Léčba v lázních Teplice nad Bečvou

Lázně se specializují na kardiorehabilitaci pacientů, kde kladou důraz na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod, léčí vysoký krevní tlak, zvýšenou hladinu tuků v krvi, cukrovku, nadváhu, kožní onemocnění a léčí také pohybový aparát. Využívají se tu procedury, jako jsou koupele v přírodní minerální vodě s teplotou 22,5°C, masáže (ájurvédská, čokoládová, thajská, reflexní), plynové koupele, koupele končetin, zábaly (tepelný zábal, zábal parafínový, parafangový, bahenný), elektroléčba, vacushape, kde základem je podtlakový systém a kyslíková terapie. Novinkou v lázních je polárium Arktika, které využívá chladovou terapii. V poláriu je -110 °C až -160 °C. Chlad tělo prokrví, zrychluje se vyplavování škodlivých produktů metabolismu, urychluje se hojení různých zranění a navíc chlad pomáhá odstranit záněty.

Přírodním zdrojem s léčivými účinky je minerální voda obsahující oxid uhličitý. Nejvíce známý je Kropáčkův pramen, Galašův pramen a Jurikův pramen.

Další informace

Ubytování pro pacienty a hosty je zajištěno v sanatoriech Bečva, Janáček a Moravan, v penzionu Milena a v lázeňských domech Praha, Slovenka, Radost a Vlasta. Ubytování je moderní a okolo domů se nachází nádherné rozsáhlé parky, které jsou jako stvořené pro procházky.

Hosté mohou vyrazit do Zbrašovských aragonitových jeskyní, Hranické propasti, Závrti- nejhlubší českou propastí, skanzenu Rožnov pod Radhoštěm, ke zřícenině hradu Svrčov, k Valšovickým jezerám, na zámek Kunzov, který je mimochodem velmi mladý, byl postaven až na počátku 20. století, hrad Helfštýn, Arcibiskupský zámek v Kroměříži, Sv. Kopeček u Olomouce nebo do Štramberku, a tam ochutnat pověstné štramberské uši. Zpříjemnění pobytu hostů v lázních je doplněno procházkami po malebném okolí.
Lázně Teplice nad Bečvou jsou oblíbené i mezi mnohými slavnými osobnostmi, navštívila je už několikrát například herečka Zlata Adamovská, dále výborný módní návrhář Osmany Laffita, vynálezce horského kola Gary Fisher, paralympionik pan Jiří Ježek a herečka Hana Maciuchová.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich