Lázně Teplice v Čechách

Lázeňské město Teplice v Čechách najdeme v krajině mezi Krušnými horami a Českým středohořím. Lázně Teplice v Čechách leží v nadmořské výšce 220 m. Tyto lázně jsou nejstarší lázně ve střední Evropě.
Lázně Teplice v Čechách byly dříve nazývány „malou Paříží“. Byly známy díky Římanům a Řekům z dob antiky. V Pravřídle byly nalezeny římské a keltské mince. Tento zvyk Římanů a Řeků, kteří házeli do vody mince, znamená, že voda je léčivá. Projevovali jí tak svůj dík. V 16. století došlo k velkému rozvoji Lázní Teplice v Čechách. V 18. Století se o velký rozvoj lázní i celého města zasloužil rod Clary – Aldringenů.

Aktuální nabídka: Lázně Teplice v Čechách:


zlatá rybkaChcete-li něco originálního, doporučujeme vám objednat si zážitek v těchto lázních u Zlaté rybky. Ideální také jako dárek pro vaše blízké!
>> LÁZNĚ TEPLICE V ČECHÁCH – KOMPLETNÍ NABÍDKA <<


Hotel Le Dune

Polopenze
7.11.-14.11.2016
9948 Kč

Houda Yasmine Hammamet

All Inclusive
8.11.-15.11.2016
9290 Kč

Ibis Hotel Al Barsha

Polopenze
9.11.-15.11.2016
17390 Kč

Hotel Solemar

Polopenze
9.11.-16.11.2016
10201 Kč

Fortune Grand Hotel

Snídaně
10.11.-17.11.2016
16050 Kč

Riadh Palms

All Inclusive
15.11.-22.11.2016
9890 Kč

Makadi Palace

All Inclusive
17.11.-24.11.2016
18771 Kč

Ai Pozzi Village Spa Resort

Snídaně
18.11.-25.11.2016
9161 Kč

Tropitel Sahl Hasheesh

All Inclusive
19.11.-26.11.2016
16690 Kč

Hotel Las Piramides

Snídaně
20.11.-27.11.2016
16315 Kč

Lázně Teplice v Čechách provozují také tzv. Medical Wellness pobyty, kde se hosté snaží o prevenci svého zdraví. Jde hlavně o to, užít si v lázních každou vteřinu pobytu.

Léčba a léčebné procedury v lázních

Přírodním léčivým zdrojem jsou minerální léčivé prameny. Ty byly objeveny už před zhruba 2000 lety. Prameny mají teplotu až 39°C a jsou hydrouhličitano-sodného typu, dále obsahují fluorid a stopové prvky včetně vzácných kovů. Známé jsou prameny Pravřídlo a Hynie.

Léčí se zde především onemocnění pohybového ústrojí, onemocnění cévní, onemocnění nervová a onemocnění duševní, mozková obrna, hybné poruchy po zánětech mozku a míchy, svalová onemocnění nemoci svalů, kostí a šlach a stavy po ortopedických operacích.

K léčení v lázních užívají procedury jako termální koupele, hydroterapie, elektroléčba, kryoterapie, magnetoterapie, oxygenoterapie, podvodní masáže, léčebný tělocvik, akupunkturu a pneumopunkturu, plynové injekce, léčbu medikamenty, laserterapie, klasické masáže, ergoterapie, termoterapie a bahenní obklady. Je tu také termální rehabilitační bazén s protiproudem, podlahovými perličkovými masážemi a bočními masážními tryskami.

Součástí Lázní Teplice v Čechách je Klinika CLT v Císařských lázních. Jsou zde připraveny služby laser centra, screeningové programy, beauty programy a odborné poradenství od Studia Visage.
K využití jsou v lázních také služby solária, kadeřnictví, kosmetiky, fitness centra, nachází se zde pro posezení kavárna s letní terasou a nabídkou tanečních večerů.

Lázně Teplice v Čechách – další informace

Hostům je k dispozici ubytování na jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny sprchou, WC, vysoušečem vlasů, telefonem, trezorem, chladničkou, TV bezplatným připojením k internetu. Jsou zde pro ubytování depandance Sadové lázně, depandance Lázeňský dům Jirásek a depandance Lázeňský dům Erben, Lázeňský dům Beethoven, Kamenné lázně, Nové lázně, Císařské lázně. Nové lázně jsou dětskou léčebnou, léčí zde onemocnění pohybového aparátu pacientů do 18 let věku.

V lázních se léčily mnohé slavné osobnosti, například skladatel Ludvik van Beethoven, spisovatel Johann Wolfgang Goethe, hudební skladatel Richard Wagner, polský skladatel vážné hudby Frédéric Chopin, klavírní virtuoz Franz Liszt, přírodovědec Alexander von Humboldt, císař František Josef, car Petr I., sasští kurfiřti, filozof Gottfried Wilhelm Leibniz a další.

Ze sportovních aktivit můžou hosté využít vodní plochu Barbora, golfové hřiště, tenisové kurty, squash a lyžování nebo běžkování v zimním období. Pro nadšence kultury a zábavy jsou přichystány koncerty Severočeské filharmonie, hudební festivaly nebo promenádní koncerty.

V okolí se nachází mnoho zajímavých míst, můžete navštívit například hvězdárnu, planetárium, botanickou zahradu, zříceninu hradu Doubravka, který postavil roku 1483 Jan Ilburk a během třicetileté války hrál hrad důležitou roli, hlavní historické město České republiky Prahu, další lázeňské a filmové město Karlovy Vary, k odpočinku Solnou jeskyni Teplice nebo se můžete procházet krásnými parky s fontánami.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain