Lázně Třeboň

Město Třeboň nabízí Lázně Aurora a Bertiny lázně. Lázně jsou spojeny v jeden lázeňský komplex. Město Třeboň leží v Jihočeském kraji v Třeboňské pánvi v krajině s rozsáhlými lesy a velkým počtem rybníků, kvůli nimž je Třeboň nazývána také Jezerním městem. Najdeme tu rybníky Svět a Rožmberk. Patří do CHKO Třeboňsko.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Last minute Lázně Třeboň:


Tip: Pro vyhledávání lázeňských pobytů můžete použít také vyhledávací formulář, který se nachází v pravém sloupci těchto stránek. Zde si můžete nastavit požadovaný termín a další parametry.


zlatá rybkaChcete-li něco originálního, doporučujeme vám objednat si zážitek v těchto lázních u Zlaté rybky. Ideální také jako dárek pro vaše blízké!
>> LÁZNĚ TŘEBOŇ – KOMPLETNÍ NABÍDKA <<


Lázně Aurora

Komplex Lázně Aurora leží u rybníka Svět a obléhá jej klidný lázeňský park. Nachází se tu pláž, vhodná ke koupání, procházkám či odpočinku. Můžete si zde půjčit šlapadla. Výstavba Bertiných lázní byla započata roku 1881. Stavba byla dokončena v roce 1883. V komplexu je k dispozici zrekonstruovaná restaurace Harmonie, kavárna, denní bar, bowling, lázeňská prodejna suvenýrů, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra a manikúra.

Pro ubytování tu je vila Dům Evropa, penzion Neptun, apartmány Nový Svět a Elisabeth. Hostům je poskytnuto ubytování ve dvoulůžkových nebo jednolůžkových pokojích. V každém pokoji je vlastní koupelna a WC, pokoje jsou i s lednicí, televizí, rádiem, telefonem a fénem.

Lázně léčí revmatické choroby, degenerativní onemocnění kloubů, poruchy kloubů, svalů, stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, osteoporozu, hypertenzi, epilepsie a nádory. Lázně poskytují slatinnou koupel, slatinný zábal, koupel perličkovou, přísadovou, uhličitou, skotský střik, podvodní masáž, reflexní masáž, aromamasáž, lymfodrenáž, fysioterapii, nordic walking, elektroléčbu, magnetoterapii, ultrazvuk, světloléčbu, akupunkturu, inhalace, oxygenoterapii, plynové injekce, samoopalovací nástřik.

V Lázních Aurora se nachází wellness centrum Aqua viva. Ve wellness centru je v provozu relaxační hala s tělocvičnou a fitness centrem, bazénový komplex s plaveckým bazénem se slanou vodou, parní kabinou, saunou, vibrosaunou, soláriem, floatingem, squashem a vodními atrakcemi, jako je divoká řeka, perličková masážní lavice, hydromasážní stěny, chrliče, vodní hřib, tobogán nebo whirlpooly.

Bertiny lázně

Bertiny lázně leží na břehu vodního kanálu Zlatá stoka. Bertiny lázně vznikly v 19. století. Roku 1883 se zde už léčili první pacienti. O zprovoznění se zasloužil Václav Hucek, vynalézavý pan učitel. Lázně užívají k léčbě místní přírodní slatinu.

Lázně léčí bolesti páteře a kloubů, pooperační stavy, stavy po úrazech, revmatická onemocnění, Bechtěrevovu nemoc.

Ubytováni je možno v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích a v apartmánech se sprchou, WC, televizí, telefonem a lednicí.

Návštěvníkům Bertiných lázní je k dispozici bazén s whirlpoolem, saunou, párou a fitness centrem, služby jako kadeřnictví, kosmetika, pedikúra, manikúra a solárium. Pro volný čas tu je tenisová hala, tenisový kurt, hřiště na volejbal, pétanque, stolní tenis, squash, dále je pro hosty přichystán sportovní rybolov, myslivecké akce, jízda na koni, veslování a cyklistika či turistika.
Z lázeňských procedur se specializují na slatinné procedury, vodoléčbu, elektroléčbu, léčebné rehabilitace, plynové injekce, kryoterapie, masáže (podvodní, klasická, mechanická). V areálu je restaurace Adéla, Terasa bar a lázeňská kavárna. Specialitou je bylinný likér Aubertovka a brusinková vodka Brusinka.

Ve volném čase můžete navštívit renesanční zámek v Třeboni, radnici v Třeboni, třeboňský pivovar Regent, Schwarzenberskou hrobku rodu Schwarzenbergů v Domaníně, kterou založil Jan Adolf II. Schwarzenberg na přání jeho manželky Eleonory Schwarzenbergové. V hrobce je 26 rakví. Dále krásný vrcholně gotický kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny, rybníky Svět a Rožmberk. Také se zde nachází trasy pro cyklisty, turisty a bruslaře. Pro návštěvníky jsou pravidelně chystány mnohé kulturní či sportovní akce.


Mohlo by vás dále zajímat: