Lázně Velichovky

Léčebné Lázně Velichovky se rozprostírají ve Východních Čechách v klidném okolí Podkrkonoší. Významným léčebným zdrojem v lázních je unikátní křídová slatinná zemina, která je jedinečná v České republice díky svému složení. Do slatinné zeminy pramení vody bohaté na uhličitan vápenatý a železo. Lázně jsou velice oblíbené, i náročnější klienti budou se službami Lázní Velichovky spokojeni. První zmínka o vesničce Velichovky pochází z roku 1389. Tehdy se vesnice nazývala Welichow. V obci byl dříve velkostatek se zámečkem, a ten vlastnily dvě sestry z rodu Höpflingen – Bergendorfu. Baronky Berta Bess-Chrostin a Gabriela Spens-Boden. Sestry věděly, že se zde nachází ložiska slatiny. Dr. Kutík využíval slatinu ve svém sanatoriu v Hořičkách. Dr. Kutík doporučil sestrám vybudovat ve Velichovkách lázně. V roce 1897 byla započata stavba lázeňských objektů a od roku 1898 byl zahájen lázeňský provoz.


zlatá rybkaChcete-li něco originálního, doporučujeme vám objednat si zážitek v těchto lázních u Zlaté rybky. Ideální také jako dárek pro vaše blízké!
>> LÁZNĚ VELICHOVKY – KOMPLETNÍ NABÍDKA <<


Po roce 1918 koupil Lázně Velichovky velkostatkář Karel Seisser. V roce 1926 lázně navštívil prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Podle něj je pojmenována hlavní lázeňská budova, Masarykův dům. V průběhu druhé světové války se provoz lázní zastavil, a tehdy lázně sloužily jako vojenská nemocnice. Roku 2007 byl otevřen Medical Wellness. Zde probíhají zábaly, koupele, masáže a tak dále.

Okolo areálu lázní je rozlehlý park. V areálu lázní se mimo jiné nachází Masarykův dům s novým moderním balneoprovozem a šest lázeňských vil- Domov, Slovenka, Zimní lázně, Morava, Čechie a Zátiší, dále lázeňská restaurace a lázeňská kavárna pro příjemné posezení u něčeho dobrého. Všechny pokoje jsou vybaveny televizí se satelitem, koupelnou, WC, minibarem, radiobudíkem a telefonem.

Lázně Velichovky a léčba

V lázních Velichovky se odborníci specializují hlavně na léčbu onemocnění pohybového aparátu, nervové soustavy, dále na léčbu pacientů po úrazech nebo léčí pacienty, kteří mají problémy s kostmi a klouby.

Lázně nabízí procedury kraniosakrální terapie, thajskou masáž, reflexní terapie, masáž podvodní, klasickou, indickou, masáž horkými i studenými kameny, baňkování a aroma masáž, vyhlazení vrásek, jógu, lymfodrenáž, léčba pulzním magnetickým polem, různé zábaly, například zábal slatinný, medový, koupel perličkovou, vířivou či uhličitou a další.

Návštěvníkům lázní je k dispozici kosmetika, kadeřnictví, manikúra, pedikúra, knihovna, půjčovna horských kol, půjčovna společenských her, internetová kavárna, prodejna suvenýrů, ruské kuželky, tenisové kurty, squash, bowling, saunu, solárium a fitnesscentrum. Nedaleko je golfové hřiště. Je zde také možnost projížďky na koních. Hosté Lázní Velichovky se nudit určitě nebudou. Příroda i lázně nabízí široké spektrum kvalitního a hezkého využití volného času.

Lázně Velichovky – volný čas

Okolí lázní nabízí k návštěvě historické památky jako barokní zámek Kuks, postavený hrabětem F. A. Šporkem, pevnost Josefov, ve které je mnoho podzemních chodeb dosahujících délky až 45 km, zámek Ratibořice, zámek Hrádek u Nechanic, který nechal postavit v 19. st. Hrabě František Arnošt z rodu Harrachu, Opočno, proslulé safari ZOO ve Dvoře Králové, bývalý pivovar, zámek Opočno, Český Ráj, Železniční muzeum, Památník osvobození, kostel „Proměnění Páně“, který je nejstarší zachovalou stavební památkou, Braunův betlém, který představují barokní sochy v přírodě, gotický zámek v Náchodu, mlýn Podhrad, národní kulturní památku Babiččino údolí, které inspirovalo spisovatelku Boženu Němcovou v její nejslavnější knize s názvem Babička, a pro zábavu je zde aquapark Hradec Králové, ve kterém najdete tobogán, bazén, umělé vlnobití, vířivou vanu, horký bazén, saunu, solárium, navíc v bazénu jsou vodní trysky a umělý proud.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde