Pivní lázně

pivní lázně

Pivní lázně jsou velice oblíbenou a originální lázeňskou procedurou, která má pozitivní vliv na celý organismus člověka. Koupel v pivních lázních přispívá k celkové obranyschopnosti lidského těla a napomáhá regeneraci. Pivní lázně jsou tedy rekondiční lázeňskou procedurou, která v sobě zahrnuje horkou koupel, pramen uzdravující minerální vody a tmavé pivo. Omlazující účinky mají živé kultury pivních kvasnic se směsí chmele a sušených léčivých bylin, které jsou v pivní lázni také obsaženy. Jednotlivá množství přísad a technologické postupy při přípravě pivní lázně jsou samozřejmě chráněným obchodním tajemstvím, které si každé pivní lázně uchovávají sami pro sebe.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Pivní lázně

Pokud se chystáte do pivních lázní, doporučujeme vám vybrat si z rozmanité nabídky na webu našeho partnera Esennce.cz, kde se nachází spousta nabídek za skvělé ceny. Vhodné také jako netradiční dárek pro vaše blízké!

Pivní lázně Chodová Planá

Pivní lázně Chodová Planá

Vyzkoušejte pravé pivní lázně. Dopřejte si nádherný zážitek v luxusních pivních lázních. Čeká Vás masáž, pravá pivní lázeň, relaxace na lůžku a na závěr gurmánský zážitek v pivovarské restauraci.

Lokalita: Západní Čechy, Cena od: 1 987,- Kč
>> více informací a objednávka <<


Luxusní pivní lázně pro dva

Luxusní pivní lázně pro dva

Úžasný zážitek v pivní dvojvaně. Čeká Vás společná koupel v pivu v originálních pivních lázních.

Lokalita: Západní Čechy, Cena od: 3 468,- Kč
>> více informací a objednávka <<


Pivní lázně Rožnov

Pivní lázně Rožnov

Darujte nebo si sami dopřejte návštěvu těchto nádherných pivních lázní v Rožnově pod Radhoštěm. Pivní lázně Rožnov se nacházejí přímo v rožnovském minipivovaru, který dodává ingredience do těchto nových pivních lázní. Nádherné prostory, luxusní péče.

Lokalita: Rožnov pod Radhoštěm, Cena od: 1 320,- Kč
>> více informací a objednávka <<


Pivní lázně Rožnov pro dva

Pivní lázně Rožnov pro dva

Luxusní pivní lázně pro 2 osoby!

Lokalita: Rožnov pod Radhoštěm, Cena od: 2 280,- Kč
>> více informací a objednávka <<


Pivní lázně Ostrava pro dva

Pivní lázně Ostrava pro dva

Darujte nebo si sami dopřejte pivní lázně Ostrava pro dva přímo v zámeckém minipivovaru. Pivní lázně Ostrava na Vás čekají v luxusním soukromí nově zrekonstruovaného středověkého sklepa.

Lokalita: Ostrava, Cena od: 2 256,- Kč
>> více informací a objednávka <<


Pivní lázně Štramberk

Pivní lázně Štramberk

Vyzkoušejte úžasné pivní lázně v malebném městečku Štramberk. Užijte si tento zážitek sami nebo ho darujte jako dárek.

Lokalita: Štramberk, Cena od: 1 080,- Kč
>> více informací a objednávka <<


Pivní lázně Štramberk pro dva

Pivní lázně Štramberk pro dva

Užijte si nebo darujte pivní lázně Štramberk pro dva a obdarovaná dvojice si užije společnou pivní lázeň v nádherné dřevěné kádi.

Lokalita: Štramberk, Cena od: 1 908,- Kč
>> více informací a objednávka <<


Pivní lázně – průběh lázeňské procedury

pivní lázně - průběh proceduryKonkrétní průběh procedury v pivních lázních určují samotní provozovatelé a mohou se lišit. Záleží tedy především na tom, kde si pivní koupel či pobyt v pivních lázních objednáte. Určitě vám doporučujeme pročíst si jednotlivé nabídky provozovatelů, abyste přesně věděli, co vás čeká. Zde se můžete podívat na stručný přehled toho, co obvykle bývá nabízeno:

- Koupel v pivní lázni s vodou o teplotě v rozmezí 34-37°C. Voda obsahuje živé kultury z pivovarských kvasnic, bývá obohacena i směsí drcených bylin. Na hladině pivní lázně je charakteristická bílá pěna. Přibližná doba koupele je obvykle kolem 20 minut.

- Někdy vás čekají i různé masáže (jde např. o masáž lávovými kameny a další…) či relaxace na lůžku v zábalu.

- Co by to bylo za pivní lázně, kdybyste si nemohli vychutnat i nějaký ten doušek místního lahodného pivního moku. Jste-li plnoletí, můžete se tedy těšit i na pitnou kúru. Často je nabízeno ještě nepasterované pivo, které v sobě obsahuje i živé kvasnice. V některých lázních si můžete pivo čepovat i sami a vypít množství dle své aktuální nálady.

- Některé lázeňské balíčky obsahují i jídlo (romantické večeře pro dva atd.).

Pivní lázně a léčivé účinky

léčivé účinky - pivní lázněPivní lázně se nenavštěvují jenom kvůli rekreaci či odpočinku, ale samozřejmě také kvůli léčivým účinkům. Obvyklá teplota pivních lázní se pohybuje okolo 35°C. Při ponoření do této tekutiny se vám zvýší srdeční aktivita a rychlost krevního oběhu. Dochází k otvírání pórů na vaší pokožce a vylučují se škodlivé látky z těla. Důležitou složkou pivních lázní jsou také kvasnicové kultury, které mimo pozitivních účinků na pokožku (omlazující účinek), dodávají lázni potřebné vitamíny, a to především ty z řady B. Pivní lázně podporují regenerační schopnosti kůže, pozitivní vliv mají například při léčbě akné, lupénky nebo třeba také celulitidy.

Tato lázeňská procedura je mimo jiné také výbornou antistresovou terapií, která je vhodná k celkovému duševnímu odpočinku a relaxaci. V pivní lázni se vám krásně uvolní svaly a prohřejí klouby.

Pro koho je vhodná pivní lázeň?

Pivní lázeň je vhodná v podstatě pro všechny lidi. Někdy jsou pivní lázně přístupné až od 18 let, jelikož je při pivních lázních možná i konzumace piva. Záleží na tom, jaký lázeňský balíček si objednáte. Pivní lázně nejsou úplně vhodné pro osoby se srdečními chorobami, vysokým krevním tlakem, křečovými žilami a podobně. Tito lidé by se měli raději vždy poradit se svým lékařem, aby předšli případným zdravotním problémům. Pozor by si měly dát samozřejmě i těhotné ženy.

Historie pivních lázní

historie pivních lázníLázeňské procedury jsou obecně velmi staré. Udává se stáří více jak 4000 let. Prvními průkopníky lázeňství byli v historii především Indové, Egypťané a také Číňané. Samotná historie piva sahá ještě dále, a to až do roku 7000 před naším letopočtem. K pivnímu moku se tehdy lidé dostali zřejmě nedopatřením, kdy jim po sklizni zkvasilo obilí.

První zmínky o pivních koupelích jsou datovány někdy před cca. 2 tisíci lety. Ovšem pivní lázně, tak jak je známe v této naší době, můžeme označit za velice mladé. Vždyť například první pivní lázně na území České republiky byly otevřeny teprve v roce 2006, a to v Chodové Plané (rodinný pivovar Chodovar). Od té doby se pivní lázně těší stále větší popularitě a vznikají další místa, kde je možné užít si tuto proceduru.

Video: Pivní lázně Chodová Planá

V následujícím videu se můžete podívat na to, jak to vypadá například v lázních Chodová Planá. Velice příjemná atmosféra, že?

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich