Radonové lázně Jáchymov

Lázně se nachází v okrese Karlovy Vary. Lázně Jáchymov jsou nejúčinnější radonové lázně. Ve vodě se nachází opravdu vysoký obsah radonu. Radonové prameny jsou přírodním léčivým zdrojem. Okolo lázní jsou parky, lázeňské domy a krásná příroda.

Roku 1864 v dole Svornost horníci kopali rudu, přitom ale vytryskl pramen, který důl zaplavil. Nikdo ještě nevěděl, že se jedná o léčivou vodu. Až roku 1911 byla otevřena první lázeňská budova. Po druhé světové válce se těžil uran, což negativně poznamenalo město Jáchymov. Až po ukončení těžby se vše vrátilo do normálu.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Last minute Radonové lázně Jáchymov:


Tip: Pro vyhledávání lázeňských pobytů můžete použít také vyhledávací formulář, který se nachází v pravém sloupci těchto stránek. Zde si můžete nastavit požadovaný termín a další parametry.


zlatá rybkaChcete-li něco originálního, doporučujeme vám objednat si zážitek v těchto lázních u Zlaté rybky. Ideální také jako dárek pro vaše blízké!
>> LÁZNĚ JÁCHYMOV – KOMPLETNÍ NABÍDKA <<


Radonové lázně Jáchymov – léčba v lázních

Léčba radonem pomáhá při onemocnění kloubů, onemocnění periferního nervového systému a páteře, kožních nemocech, cukrovce, léčí stavy po úrazech a operacích a Bechtěrevovu chorobu. Radonová voda také zvyšuje tvorbu hormonů, hlavně protibolestivých, protizánětlivých a pohlavních, lepší se imunita, klouby, svalstvo, cévy. Najdeme zde radonové prameny Curie, C1, Agricola a Běhounek.

V listopadu 2009 bylo zprovozněno Aquacentrum Agricola. V komplexu můžete dále navštívit útulnou kavárnu, odpočinkové valy a lehátka, solnou jeskyni nebo kryokabinu. Nově se zde také provádějí masáže lávovými kameny, čokoládové masáže i klasické masáže. V aquacentru Agricola najdete kavárnu, solnou jeskyni,kryokabinu, dělají zde masáže lávovými kameny, čokoládové masáže a lekce nordic walking s instruktorem. V aquacentru se nachází bazén se dvěma plaveckými drahami, Kneippův chodník, rehabilitační bazének, tobogán, venkovní terasa, finská sauna, parní box a dětský bazének s vodopádem.

V Lázních Jáchymov se specializují na léčbu pohybového aparátu, záněty pohybového aparátu, bolesti a ztuhlosti, metabolickou poruchu, poruchy periferního nervu a míšního kořene. Naopak lázně nejsou vhodné pro pacienty s akutními onemocněními, například infekce, nestabilizovaná arteriální hypertense, srdeční nebo dýchací potíže, hyperfunkce štítné žlázy apod., dále pro těhotné ženy, děti a mládež do 18 let a pro pacienty do 1 až 2 let po operaci a pro onemocnění nádory.

Provádí se zde procedury elektroléčba, magnetoterapie, laser, ultrazvuk, kryoterapie, kryokomora, biolampa, infračervené záření Solux, parafínové zábaly, klasická částečná masáž, reflexní masáž, podvodní masáž, přístrojová multimasáž, ruční lymfodrenáž, přístrojová lymfodrenáž, reflexní masáž plosky nohy, Shiatsu masáž, thajská masáž, masáž horkými lávovými kameny, baňkování, solná jeskyně, oxygenoterapie a aerosolová inhalace.

Volný čas a pobyt v lázních Jáchymov

Lázeňský hotel Radium Palace, kde je tzv. Malý vodní svět s bazénem, saunou, parní lázní, Kneippůvým chodníkem, whirpool vanou a minibarem, dále lázeňský hotel Akademik Běhounek a Curie.
V areálu je úschovna lyží, možnost zapůjčení horských kol, tenisové kurty, možnost zahrát si petanque, ruské kuželky, minigolf a zkusit Nordic Walking, fitness centrum, solárium nebo si zahrát společenské hry (například karty, Člověče, nezlob se!, šachy, dáma, domino, kostky). Přírodní podmínky také nabízí možnosti pěší turistiky a cykloturistiky.

Na výlet si můžete zajet podívat se na kostel sv. Anny, rozhlednu Klínovec u Jáchymova, kostel sv. Jáchyma, kostel Srdce Ježíšova, kostel Českobratrské církve evangelické, kapli sv. Barbory, Královskou mincovnu v Jáchymově, radnici v Jáchymově nebo Špitální kostel.

Město a lázně Jáchymov navštívili ze slavným osobností například chemička a fyzička Marie Curie-Sklodowská, František Běhounek, prezident Tomáš Garrigue Masaryk, architekt Josef Mocker, spisovatel Alois Jirásek, skladatel Richard Strauss, náboženský reformátor Martin Luther, operní zpěvák Fjodor Ivanovič Šaljapin, lékař Georgius Agricola, spisovatel Eduard Bass nebo spisovatel Karel May.


Mohlo by vás dále zajímat: