Sirnaté lázně – Lázně Ostrožská Nová Ves

Lázně Ostrožská Nová Ves se nachází na Slovácku, 8 km od města Uherské Hradiště. Ostrožská Nová Ves je obklopena Bílými Karpatami a Chřibami. Lázně leží v klidném a čistém prostředí parků a lesů. Slovácko Vás dokáže nadchnout svým typickým folklórem, cimbálovou muzikou, vínem, švestkovou slivovicí a svými tradičními kroji.

V roce 1903 byl poprvé dokázán léčivý účinek sirných pramenů, a o tento důkaz se zasloužil ThDr. František Botka. Sirné prameny působí léčivě na pohybový aparát, a pak také léčí mnohá kožní onemocnění. Roku 1995 se začaly lázně rekonstruovat. V roce 2001 byly opraveny lázeňské vily Vlasta a Šárka. Najdete zde mnoho památek, pozůstatky tu zanechali jak lovci mamutů, tak Římané, dávní vládci Velké Moravy a Židé. Sirnaté lázně mají dva minerální prameny obsahující sírany, kyselinu křemičitou, vápník, sodík, hořčík, draslík a železo. Lázně Luhačovice vyrábí přírodní kosmetiku značky SINOVA. Kosmetika je vyráběna z přírodního sirnatého pramene. Je speciálně vyrobena pro péči o citlivou pokožku. Doporučuje se užívat lidem, kteří trpí lupénkou, různými ekzémy a mají problémy s akné.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Last minute Sirnaté lázně – Lázně Ostrožská Nová Ves:

Léčba v lázních a procedury

Jak už bylo zmíněno, Lázně Ostrožská Nová Ves léčí kožní onemocnění a nemoci pohybového aparátu. Léčí například artritidu, arthrosy, lupénku, ekzémy a akné. Sirné lázně poskytují procedury jako je vodoléčba, masáže (klasická, thajská, reflexní a další), elektroléčba, lymfodrenáž, nordic walking, ošetření celulitidy, parafinoterapii, perličkovou koupel, plynové injekce, léčebný tělocvik a vířivé koupele. Odborníci poskytují také akupunkturní léčbu. Ta je obvyklá například u alergiků, u kterých klasická léčba není možná. Akupunktura léčí bolesti zad, hlavy, pohybového aparátu, léčí neurologická onemocnění nebo poruchu imunity. Pro odpočinek je v lázních k dispozici také sauna, fitcentrum, tělocvična a bazén.

Návštěvníci jsou ubytováni v hlavní lázeňské budově. K dispozici jsou moderní jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, kabelovou televizi, telefon. Ubytování je možno také ve vilách Vlasta a Šárka. Ve vilách jsou jen dvoulůžkové pokoje. Pokoje mají rovněž sociální zařízení a kabelovou televizi.

Volný čas a pobyt v lázních

Ve svém volném čase mohou pacienti a hosté lázní navštívit krásné okolí Ostrožské Nové Vsi, kde mohou navštívit například barokní zámek Buchlovice z přelomu 17.- 18. století, hrad Buchlov, poutní místo Velehrad, kde se nachází největší barokní chrám v České republice, Staré Město, Dolní Věstonice, skanzen Modrá a město Uherské Hradiště, kde se můžete podívat do Slováckého muzea a Galerie Slováckého muzea, toto město také nabízí velké kulturní vyžití, odehrává se zde Letní filmová škola a Festival hudebních nástrojů lidových muzik. Uherské Hradiště je mimo jiné centrem vinařství, což potěší milovníky vína. Okolí je rovněž zajímavé pro turistiku a cykloturistiku. Je zde mnoho cyklotras, například Greenways z Vídně do Prahy, Moravská stezka vedoucí od Olomouce až do Lednicko-valtického areálu, trasa z Vídně do Brna a Moravská vinná stezka, propojující vinařské stezky. Pokud si chtějí návštěvníci trochu zasportovat, nachází se zde golfové hřiště Jezera. Pro osvěžení v letních dnech mohou odpočívat u Ostrožských jezer. V Kunovicích si můžete vyzkoušet jedinečný adrenalinový zážitek- seskok padákem. Dále můžete využít kadeřnického salonu, kosmetického salonu, pedikúry a manikúry či zákroků estetické dermatologie.

Pobyt v sirnatých lázních v Ostrožské Nové Vsi je jistě skvělým nápadem pro Vaši dovolenou. Odpočine si zde každý. Slovácko má širokou škálu možností, jak Váš pobyt zajímavě prožít a co zde navštívit.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain