Termální lázně Laa an der Thaya (Therme Laa) v Rakousku

Termální lázně Laa an der Thaya (Therme Laa) v Rakousku

Termální lázně Laa an der Thaya (Therme Laa) se nachází v Dolním Rakousku, a to doslova těsně při hranicích s Českou republikou. Není tedy vůbec divu, že jsou tyto termální lázně velice oblíbené nejen u Rakušanů, ale jsou hojně navštěvovány i návštěvníky z Česka. Therme Laa je v poslední době u českých turistů čím dál více populární. Lázně se nachází zhruba třicet kilometrů od Znojma, takže asi nikoho nepřekvapí, že se v Laa an der Thaya ozývá čeština skoro na každém rohu. Pro české návštěvníky je tedy fajn také to, že většina informačních textů a tabulek je napsána jak v němčině, tak i v češtině.

Wellnes víkend – lázně Laa and der Thaya

Pokud chcete zažít něco opravdu luxusního, objednejte si tento wellnes víkend v Laa. Tento pobyt je výborným dárkem pro vaše blízké, na který jen tak nezapomenou. Wellness víkend zahrnuje následující služby:


- 2x ubytování ve 2lůžk.pokoji Superior ****hotelu Therme Laa – Hotel & Spa
- 2x bohatá snídaně
- 2x večeře o 5ti chodech s možností výběru v hotelovém restaurantu
- ovoce na přivítanou na Vašem pokoji
- denně láhev minerální vody na Vašem pokoji
- odpolední lehká svačina v Lounge baru
termální lázně Laa- volný vstup 7-22hod do hotelové wellness & spa zóny: sauna, pára, bylinná sauna, whirlpool, bazén, fitness, cardio zóna
- volný vstup do lázní v Laa 8.30-22hod: termální bazén, divoká řeka, masážní proudy a bazénky, sauna, pára, bylinná pára
- možnost účastnit se skupinových cvičení – aquaerobik, pilates
- hudební večery v Lounge baru v pátek a v sobotu, ochutnávka vín v sobotu
- župan a ručníky v koupací tašce k zapůjčení po celou dobu pobytu
- zdarma parkování v hotelové garáži
Sezóna: celoročně, Počet osob: 1-2, Doba trvání: 3 dny, Cena od 7.600,- Kč.

>> OBJEDNÁVKA LUXUSNÍHO VÍKENDOVÉHO POBYTU <<


Tip: Lázně Laa – levné lázeňské pobyty


Služby a atrakce v Therme Laa

Celý Aquapark Therme Laa jsou velice moderně postavené lázně. V samotném centru lázní najdete vnitřní prostorný bazén, ve kterém je čtyřicetistupňová termální voda. Samozřejmě v něm nechybí ani různé výřivky. Z tohoto bazénu je možné se dostat do prvního venkovního termálního bazénu. Venkovní termální bazény jsou zde však celkem tři. V provozu jsou celoročně a nemusíte mít obavy z toho, že by vám v nich byla zima, neboť i v zimním období se voda pohybuje kolem stabilních 36 stupňů celsia.  Místní vyhledávanou specialitou je venkovní bazén se slanou vodou, ve kterém když se potopíte, tak uslyšíte vyhrávat hudbu.

Pro malé děti je zde malý dětský bazének, takže si zde na své přijdou i ti nejmenší. Lázně v Laa an der Thaya jsou pro děti naprosto ideální. Rodiče si pochvalují také to, že se o patro výš nachází dětský koutek, kde si mohou hrát děti, které už to ve vodě nebaví. Maminky jistě ocení také přebalovací pultíky (při vstupu do šaten) a kočárky, které tu jsou připravené k zapůjčení.

Vyhledávanou atrakcí v Therme Laa je také devadesátimetrový vodní tobogán, který je veden i vnějškem areálu. A že si na tomto tobogánu užijete hodně srandy! Ze začátku to vypadá celkem poklidně, ovšem potom vjedete do absolutní tmy, a to už je místy zběsilá jízda. Připravit se můžete i na z ničeho nic problikávající světla stroboskopů a různé další šoky, třeba zahalenou clonu tryskající vody. Na samém závěru očekávejte prudký sešup a jste v momentě v bazénu.

Pro aktivní odpočinek můžete využít také zimní zahradu, solárium, zdejší asijskou místnost s tlumenými světly nebo třeba i místní termální kino. Chcete-li ale do kina, musíte se nejprve řádně usušit, jinak vás tam nepustí. Za zmínku stojí zcela určitě také sauny (jeden z největších areálů v Rakousku). Najdete zde totiž jak klasické sauny, tak i oblíbené finské sauny, hradní sauny, solné a parní lázně a další. Saunový prostor je však za jednorázový poplatek dle aktuálního ceníku.

Když se pohybujete v lázeňském areálu, nepotřebujete s sebou mít žádné peníze. Při vstupu do termální lázní dostanete čip s osobním číslem, který vypadá jako náramkové hodinky. Na tento čip vám funguje zamykání a odemykání skříňky v šatně. Kromě toho se na čip načítá případná útrata v místní restauraci nebo další placené služby. Za vše zaplatíte až při odchodu z lázní.

Jak se dostat do Therme Laa

Když překročíte česko-rakouské hranice v Hevlíně, po krátké době se ocitnete v městečku Laa an der Thaya. Pojedete pořád po Hauptstrasse a na první větší křižovatce odbočíte doleva – do Ruhhofstrasse. Cesta je velice dobře značená, takže stačí jet podle šipek a nápisů „Therme Laa“ a nebudete mít problém.  Před areálem se nachází velké parkoviště, kde můžete bez obav zaparkovat.

Laa an der Thaya (Therme Laa) – mapa


Zvětšit mapu

Otevírací doba a ceny

Otevírací doba lázní je denně od 9:00 do 22:00. Lázně Laa an der Thaya nejsou drahé. Základní 3 hodinový tarif stojí pro dospělou osobu 14 €. Děti platí ještě o čtyři eura méně. Doporučujeme vám však prohlédnout si aktuální ceník, který se nachází na oficiálních stránkách.  Děti pod 14 let věku smí do areálu pouze v doprovodu dospělé osoby.

Termální lázně Laa an der Thaya (video)

Therme Laa – Hotel & SPA (video)


Mohlo by vás dále zajímat:

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde