Termální lázně Maďarsko

Termální lázně Maďarsko

Když se řekne slovní spojení termální lázně, skoro každého napadne Maďarsko, možná někoho i Slovensko. Termální lázně v Maďarsku mají obrovskou historickou tradici, která je dána velkým množstvím léčivých termálních pramenů, které se nacházejí na území této země. Do maďarských lázní od pradávna proudí davy návštěvníků, kteří se sem jezdí léčit. V poslední době jsou však lázně hitem i pro běžnou dovolenou. Vždyť co může být příjemnější, než se ponořit do teplé vody, která má téměř vždy přes 30 stupňů celsia a nechat si prohřát celé tělo. Člověka ihned opustí starosti všedních dní a přijde na nové myšlenky, uvolní se mu celé tělo a relaxuje. Do termálních lázní v Maďarsku směřují čím dál více také obyvatelé západní Evropy, které už nebaví různé stereotypní pobyty u moře, ale chtějí raději vyzkoušet termální lázně a další doprovodné služby, které jsou v lázních nabízeny. O tom, že jsou maďarské lázně velmi oblíbeným cílem rodin s dětmi, snad ani nemusíme psát. Termální lázně v Maďarsku jsou výborné a oblíbené také díky tomu, že zdejší ceny nejsou drahé a lázeňské pobyty tu jsou poměrně levné. Ti, co chtějí ušetřit ještě více, obvykle volí zájezdy s označením Lázně last minute.

Samotní Maďaři jsou samozřejmě na své termální lázně velice hrdí. Lázně nepochybně patří k jejich kulturní a národní identitě. Území Maďarska totiž v dávných dobách pokrývalo Panonské moře, které obsahovalo mnoho minerálních látek, a tak se zde nacházely doslova ideální podmínky pro budování termálních lázní. A toho Maďaři pochopitelně rádi využili a dodnes mají termální lázně jako základní kámen cestovního ruchu.

Léčivé účinky a termálních lázní v Maďarsku

Léčivé účinky termálních lázní si tu pochvalovala spousta velkých osobností, které známe z historie. Léčí se tu především problémy s pohybovým ústrojím, revmatici, ženy s gynekologickými problémy a spousta dalších onemocnění. Lázně jsou také rychlou pomocí při fyzickém a duševním vyčerpání, depresích a stresu. Termální lázně mají blahodárné účinky.

Termální lázně v Maďarsku

Termální lázně MaďarskoMaďarské lázně jsou dost často ve větších městech, ale najdeme zde i řadu vesnic, kde se termální lázně také nachází. Mezi velice známé patří například termální lázně Balatonfüred, Bükfürdó, Debrecen, Eger, Harkány, Hevíz, Sarvár, Györ nebo Zalakaros a spousta dalších. Na těchto stránkách vám přinášíme popisy jednotlivých lázní, níže si stačí vybrat z uvedeného seznamu. Seznam termálních lázní pro vás postupně doplňujeme.

Články o lázních v Maďarsku

Kliknutím na jednotlivé odkazy se přesunete do článků, ve kterých se nachází informace o konkrétních lázních:

- Lázně Gellért
- Lázně Györ
- Lázně Harkány
- Lázně Mosonmagyaróvár
- Széchenyiho lázně
- Lázně Zalakaros

Termální lázně v Budapešti

BudapešťBudapešť je hlavní město Maďarska a kromě překrásných historických památek se zde nachází i nejrozsáhlejší termální lázně. V Budapešti funguje více než desítka termálních lázní. Mezi ty nejvíce proslulé patří zcela určitě lázně Gellért, turecké lázně Király, Széchenyiho lázně a mohli bychom jmenovat i další. Více informací si můžete přečíst pod odkazem Budapešťské lázně.

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde