Termální lázně Slovensko

Termální lázně Slovensko

Termální lázně na Slovensku zažívají poslední dobou velký „boom“. Nejenom Maďaři, ale i Slováci se snaží o spokojené návštěvníky svých termálních lázní, kteří se sem budou pravidelně vracet. A že má Slovenská republika v oblasti termálních lázní co nabídnout! Nachází se zde totiž čtyřicet lázeňských míst a některé zdroje uvádí, že tu můžeme najít až 1400 termálních pramenů!

Většina termálních lázní v poslední době prošla rozsáhlými rekonstrukcemi, aby byla zajištěna spokojenost dnešních náročných návštěvníků, kteří vyžadují v lázních velký komfort a kvalitní služby. Termální voda má prokazatelné léčivé účinky, a tak sem lidé nejezdí jenom za účelem rekreace a odpočinku, ale také kvůli svým zdravotním problémům, které zde v termálních lázních na Slovensku léčí.

Slovenské termální lázně si však oblíbily i rodiny s dětmi, které sem mnohdy jezdí trávit lázeňskou dovolenou, která je plná relaxace a odpočinku. Za tímto účelem jsou zde vystavěné početné termální koupaliště, kde se obvykle nachází termální voda o velice příjemných teplotách (vyšší než 30 stupňů celsia). Takto teplá voda sice není ideální pro nějaké dlouhé plavání, ovšem k regeneraci těla a různým vodním radovánkám s dětmi apod., je naprosto skvělá.

Není tedy vůbec divu, že do slovenských termálních lázní proudí davy turistů z České republiky. Dost často je to i z finančních důvodů, protože termální lázně na Slovensku jsou poměrně levné. Chcete-li co nejvíce ušetřit, prohlédněte si sekce Lázně Slovensko last minute. V případě, že si chcete objednat raději nějaký pobyt v lázních dopředu, potom navštivte stránku Lázeňské pobyty Slovensko. Chcete-li před návštěvou termálních lázní na Slovensku načerpat nějaké užitečné informace, můžete si na této stránce níže přečíst také články o jednotlivých lázních. Informace o lázních sem pro vás postupně doplňujeme.


Slovenské termální lázně – články

Pok kliknutí na požadovaný odkaz se vám zobrazí informace o konkrétních lázních.

- Termální lázně Bešeňová
- Termální lázně Piešťany
- Termální lázně Velký Meder


„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde