Termální lázně Velké Losiny

Lázně Velké Losiny leží blízkosti Hrubého Jeseníku, v údolí řeky Desné. Lázně nabídnou klidné prostředí krásné a čisté horské přírody. Nachází se u města Šumperk. První písemné zmínky o lázních jsou z roku 1562. Prameny byly objeveny v roce 1576. Voda, která má sirnatý zápach, se vždy používala k léčebným účelům. Velké Losiny jsou jedny z nejstarších lázní na Moravě. O rozvoj lázeňství se zasloužil rod Žerotínů, kterému patřily Velké Losiny až do roku 1802. Rod Žerotínů byl jedním z nejvýznamnějších českých a moravských šlechtických rodů. Dle pověsti mají Žerotínové svou Bílou Paní, která se zjevuje na zámku ve Velkých Losinách. V 17. století na panství probíhaly ne už tak šťastně proslulé čarodějnické excesy. V roce 2008 se lázně Velké Losiny staly součástí sítě hotelů s názvem Royal Spa.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA: Last minute Termální lázně Velké Losiny:


Tip: Pro vyhledávání lázeňských pobytů můžete použít také vyhledávací formulář, který se nachází v pravém sloupci těchto stránek. Zde si můžete nastavit požadovaný termín a další parametry.


zlatá rybkaChcete-li něco originálního, doporučujeme vám objednat si zážitek v těchto lázních u Zlaté rybky. Ideální také jako dárek pro vaše blízké!
>> LÁZNĚ VELKÉ LOSINY – KOMPLETNÍ NABÍDKA <<


Lázně Velké Losiny – termální prameny a léčba

Ve Velkých Losinách se nachází pět minerálních pramenů. Nejvýznamnějším léčivým prvkem těchto pramenů je hydrogensulfid. Proto jsou to jedny z nejkvalitnějších vod v České republice. Prameny se používají k léčebným koupelím. Ale lázně Velké Losiny využívají pouze dva prameny, a to pramen Žerotín a Karel.

Termální prameny mají velmi efektivní účinky na pohybovou soustavu a nervovou soustavu. Teplota minerálních pramenů se pohybuje okolo 36°C. Tato voda působí blahodárně na svalstvo, ohebnost kloubů, pomáhá při termoregulaci, bolestivých onemocnění kloubů a páteře, artróze, kožních nemocích a při chronickém stresu.

Lázně Velké Losiny navštívily významné osobnosti, a to například Gabriela Vránová a Bára Basiková.

Pro ubytování návštěvníků je k dispozici hlavní lázeňský hotel Eliška a wellness hotel Diana, lázeňská vila Gazárka, Lázeňské domy Chaloupka, Šárka, penzion Fialka a penzion Horinka.
V létě je možnost navštívit termální koupaliště, nacházející se uprostřed parku. V tomto udržovaném parku roste mnoho vzácných dřevin a rostlin z celého světa. Koupaliště má dva bazény s termální teplou vodou, dětský bazén a plavecký bazén, který měří asi 40 m. V hlavní budově se nachází vnitřní koupaliště. V zimě Jeseníky určitě uchvátí lyžaře a běžkaře. Pro lyžaře se tu nachází ski areál Kouty, ski areál Kareš Kouty nad Desnou nebo lyžařský areál Červenohorské sedlo. Dále se v blízkosti nachází cyklistické stezky, hezká místa pro rybolov a různé turistické trasy.

Volný čas a pobyt v lázních Velké Losiny

V hlavním lázeňském komplexu Eliška se nachází nové balneocentrum, které se napojuje na vnitřní termální bazén. Je zde osm multifunkčních van, jsou tu masérny, místnosti na zábaly, ordinace pro lékaře a zdravotní personál. K dispozici je také tělocvična. Z procedur zde probíhají různé koupele (vířivé, perličkové, relaxační, olejové a další), masáže (jávské, klasické, aroma, čokoládové, medové, lávovými kameny), zábaly (zábal v rašelině, Dynaterm nebo parafínové zábaly), fyzioterapie, relaxační techniky, fyzikální léčba, plynové injekce, audiovizuální stimulace, inhalace, nordic walking, elektroléčba, magnetoterapie, ultrazvuk, používá se biotronová lampa nebo infračervené světlo. Hosté mají možnost si vyzkoušet aqua aerobic anebo se objednat na kosmetiku. Je tu také kadeřnictví, dětské hřiště, knihovna a kavárny sloužící pro odpočinek u něčeho dobrého.

Velké Losiny a jejich okolí je také zajímavé svými historickými památkami z minulých dob. Navštivte expozice s názvem Čarodějnické procesy v Geschaderově domě v Šumperku, unikátní ruční papírnu Velké Losiny, renesanční zámek Velké Losiny z roku 1580 s překrásným francouzským parkem, chrám sv. Jana Křtitele, vodní elektrárnu Dlouhé Stráně, starobylé dřevěné kostelíky a samozřejmě Loštice, které prosluly výrobou lahodných pravých tvarůžek.


Mohlo by vás dále zajímat:

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde